Vrtačky

PROFI EXTOL INDUSTRIAL
Profesionální vrtačky charakterizuje v současnosti výkonové rozpětí mezi 500 až 1300 W – rozsah jejich použití je velice široký. Vinutí rotorů elektromotorů je v této kategorii standardně chráněno proti prachu tzv. „pancéřováním“ (vrstvou ochranného laku/pryskyřice), a dále ochranou proti přetížení (tepelnou ochranou nebo formou kluzné spojky, která proklouzne při přetížení v krutu). Profesionální vrtačky jsou často vybaveny také dvourychlostní posuvnou nebo planetární převodovkou. U modelů s příklepem je tato funkce zajištěna mechanicky formou dvou protilehlých kotoučů s rohatkovým ozubením.
+ Velký důraz v této kategorii dáváme na sklíčidlo, jehož velikost zpravidla vypovídá o přiměřeném výkonu. Vrtačky Extol Industrial jsou osazeny prvotřídními rychloupínacími sklíčidly s pojistným systémem Click-Lock, která zajistí dokonalé upnutí dříku.
ŘEMESLO EXTOL PREMIUM
Tato třída vrtaček se zaměřuje na řemeslníky a jiné náročné uživatele, kteří potřebují velmi dobrý výkon za dostupnou cenu. Základní konstrukční prvky jsou velmi blízké profesionálním: pancéřovaná vinutí (protiprachová ochrana), kvalitní převodovka, regulace otáček a obousměrný chod. Také výkon a parametry jsou často velmi blízké nebo rovné profesionálním strojům. Plasty a příslušenství jsou voleny tak, aby posloužily, nemají však odolnost nutnou ke každodennímu profesionálnímu nasazení. Výrobek delší zátěž vydrží, vyžaduje však při práci více pozornosti a citu. Tehdy slouží velmi dobře a splní většinu nároků, které jsou na něj kladeny.
+ Oblíbenost této třídy zvyšují vynikající poměr cena / kvalita, spolehlivost, funkčnost i další nadstandardní funkce či příslušenství.
HOBBY EXTOL CRAFT
Elektrická vrtačka patří dnes již ke standardní výbavě běžné domácnosti. Přestože je určená k občasnému použití doma či na chalupě, musí splňovat základní požadavky, nemá-li být jen zdrojem zklamání.
+ Výhodná cena hobby vrtaček Extol Craft proto nikdy neznamená obětování velmi dobré kvality. Naše vrtačky se vyznačují moderním designem, kvalitními ložisky (na rozdíl od plastových pouzder běžných hobby modelů na trhu), nadstandardním výkonem a ergonomickými prvky, které dělají práci s nimi opravdovým koníčkem!

Profesionální parametry všech strojů EXTOL INDUSTRIAL:
1. sklíčidlo click-lock - celokovové rychloupínací sklíčidlo se zámkem Click-lock umožní rychle a spolehlivě vyměnit vrták bez použití nářadí.
2. cementované převody - z oceli legované chromem, vanadem, niklem a titanem výrazně zvyšují životnost.
3. vysoce odolná vinutí - z nejčistší mědi zaručují mimořádnou tepelnou odolnost do 250°C. Obsah stříbra v komutátoru činí celých 0,8%.
4. ultraohebný kabel - dlouhý přívodní kabel z ultraohebné pryže je příjemný na dotek i při manipulaci.
5. přepínač příklepu - přepnutím z vrtání na vrtání s mechanickým příklepem si poradí i s tvrdšími materiály a zdivem.
6. NSK kuličková ložiska - patří ke světové špičce a zajišťují dokonalý chod rotujících částí.