EXTOL SHARE20V

Nářadí Extol Share20V využívá systém jedné baterie, díky němuž můžete pro své aku nářadí sdílet jeden akumulátor (a jednu nabíječku). Při práci se tak nemusíte starat o několik různých akumulátorů – a svou dílnu navíc vybavíte podstatně efektivněji, protože akumulátory a nabíječky tvoří nezanedbatelnou část ceny výrobku.
Pro plynulejší práci na náročnějších projektech doporučujeme pořídit si dva akumulátory, které můžete střídavě dobíjet. Akumulátory jsou dostupné v základním provedení 2000 mAh a dále s dvojnásobnou kapacitou 4000 mAh, díky níž akumulátor nejen vydrží při zátěži déle nabitý, ale stroje využívající "brushless" technologii (Extol Industrial Share20V) budou ještě výkonnější.

Technologie Li-ion, přednosti lithiových akumulátorů:
+ vyšší koncentrace energie, což umožňuje menší rozměry a hmotnost baterie
+ možnost rychlonabíjení za 1 hodinu
+ udržují téměř konstantní napětí i při jejich větším vybití, tím zajišťují dobrý výkon nářadí až do úplného vybití baterie
+ lze je nabíjet za stavu neúplného vybití, přičemž neklesá jejich kapacita jako u NiCd baterií
+ s postupem času se baterie téměř nevybíjí - takže jsou stále připraveny k použití (uvádí se, že během několika měsíců se vybijí jen o 4 %)

Motor BRUSHLESS (bez uhlíkových kartáčů):
+ vysoká účinnost 85-90 % (při delší práci se tolik nezahřívá, protože větší část celkového výkonu motoru se mění na rotační sílu a méně se ztrácí jako teplo)
+ několikanásobně vyšší životnost oproti běžným uhlíkovým motorům
+ menší spotřeba el. proudu prodlouží pracovní činnost a více šetří baterii
+ ochrana proti přetížení, přepětí, nadproudu, přepólování
+ nízká údržba, žádné výměnné kartáče
+ díky pokročilému elektronickému řízení se snadněji regulují otáčky