Kladiva

Zásadním rozdílem, který odlišují vrtací a sekací kladiva od běžných příklepových vrtaček, je konstrukce elektropneumatického příklepu, která poskytuje oproti mechanickému ve vrtačkách trojnásobný výkon při třetinovém požadavku na tlak vyvinutý uživatelem. Zejména malá a střední kladiva však mohou úspěšně nahrazovat funkci vrtačky a díky své váze a skvělým výkonům je s nimi možno pracovat i nad hlavou.

PROFI EXTOL INDUSTRIAL:
Nástroje této třídy jsou v provedení určeném k náročným nebo častým činnostem řemeslníků, prostě všude tam, kde je potřeba delší výdrže. Kladiva jsou konstruované pro větší zátěž a proto mají parametry, které tuto činnost umožňují:
- odpružená antivibrační rukojeť
- váhový střed neunaví uživatele oproti těžkým konkurenčním typům
- skvělá ergonomie a vyvážení stroje pro snazší manipulaci
- extra odolné cementované převody díky užití špičkových materiálů (ocel legovaná chromem, vanadem, niklem a titanem)
- spolehlivý, výkonný motor s odolným vinutím z nejčistší mědi
- prachotěsná úprava spínače
- ultra ohebný kabel
- zámek sekáče k zafixování nastavené polohy

ŘEMESLO EXTOL PREMIUM:
Přestože vzhledem k zaměření tohoto katalogu nezařazujeme do nabídky profesionální těžká kladiva, mile Vás překvapí, že parametry modelů v této střední kategorii se prakticky vyrovnají profesionální třídě. Nejsou konstruována pro dlouhodobou limitní zátěž, při správném používání však poskytují jedinečný výkon a komfort při vrtání a sekání. Díky dostupné pořizovací ceně tak přinášejí široké využití i tam, kde je investice do profesionálního stroje příliš vysoká.

HOBBY EXTOL CRAFT:
Vrtací a sekací kladiva v hobby řadě Extol Craft jsou výbornými pomocníky při krátkých a nárazových pracích, ideální pro chataře, kutily a malé domácí projekty. Díky elektropneumatickému příklepu je vhodné také jejich užití při vrtání do panelů a betonu, jako dostupná náhrada za běžnou domácí vrtačku s vřetenovým příklepem, která v této disciplíně velmi trpí.