Návody a podpora

Obecné dotazy

Obecné dotazy

Jak koupit nářadí Extol?

Kde se prodává nářadí Extol?
Nářadí Extol můžete zakoupit v železářstvích a prodejnách nářadí po celé České republice. Na stránce Prodejní síť si můžete najít prodejny, které jsou k Vám nejblíže.
Proč stránky extol.cz neslouží jako klasický zásilkový elektronický obchod?
Jakožto výrobci nářadí Extol dáváme přednost osobnímu prodeji odborníky v kamenných prodejnách, kteří Vám mohou doporučit nejvhodnější model a zasvěceně Vám ho předvést, aby Vám nářadí přinášelo největší užitek. Věříme, že není nad to, když si své nářadí před zakoupením vezmete do ruky a necháte si k němu přidat pár zkušených tipů.

Práce s nářadím

K čemu slouží stojan u tavné lepící pistole 8899001?
Pokud nepoložíte pistoli při přerušení práce do stojanu, ale necháte ji volně ležet na stole, dojde k zatečení roztavené lepící hmoty do částí pistole, které již nejsou vyhřívané tavící spirálou, a tam ztvrdne. Opětovným nahříváním již nedojde k roztavení těchto částic a pistole bude nefunkční. Reklamace takovéto závady není záruční.
Mám bourací kladivo Extol Premium a levý chod je výrazně pomalejší než pravý. Je to závada?
Nejedná se o závadu. Je to konstrukční záležitost, kde levotočivé otáčky jsou nižší, což vyplývá z použití tohoto směru primárně k vytažení vrtáku z vrtaného otvoru.

Návody k použití

V zásilce nebyl český návod k použití, jak mám postupovat?
Součástí balení námi dodávaného zboží je také návod k použití. Pokud návod chybí, můžete postupovat následovně: 1. Na stránkách www.extol.cz v katalogu zboží nebo v záložce Návody a podpora najděte Vámi zakoupené zboží a návod k použití si vytiskněte. 2. Požádejte prodejce, u kterého jste zboží zakoupili, o dodání návodu k použití. 3. Napište na info@madalbal.cz. Návod pro Vás zajistíme v co nejkratší lhůtě.

Nezařazeno

Vaše otázka nebo sdělení: Jaká je tažnost a použití popruhu č. 10012?
Produkt nemá určenou tažnost, protože není určet k tažení předmětů nebo připoutání nestabilních objemných těles (například nákladu na korbě auta). Elastické popruhy jsou určeny k dočasnému přichycení PE plachet (např. při provizorní ochraně písku před deštěm) a nejsou určené pro trvalé venkovní použití. Všechny elastické popruhy podléhají ve venkovním prostředí opotřebení, které navíc může urychlit kombinace různého počasí, narušení materiálu popruhu fyzickým poškozením jako např. poškrábání a oděr při stálém napínání a cloumání větrem a především sluneční UV záření. Popruh není konstruován pro extrémní provoz jako je trvalé přichycení lodních plachet, tažných vozíků, poutačů, apod. a nelze předpokládat v takovém provozu dlouhodobé uchování původního stavu popruhu. Ve vnitřních prostorách mají elastické popruhy uplatnění například k ohraničení návštěvního prostoru, k vymezení koridorů nebo jako dekorace.
Ve výrobku 73410 je dóza s víčkem a v ní záhadná hmota temné barvy. Na co tato hmota slouží?
Jedná se o jemnou brusnou pastu. Do dózy se přidá pár kapek vody a otěrem se nanese vrstva dle potřeby na filcové kroužky. Slouží k drobným pracem a jemnému dobroušení.
Chtěl bych vědět, jaký je rozdíl v užívání mezi segmenty 8803862 a 8803863, a také jejich tloušťku. Děkuji.
Kotouč diamantový 8803863 (má tloušťku brusné vrstvy cca 1,7 mm) je určen pro broušení spár a jednoduché řezy v tvrdých stavebních materiálech např. dlažba, keramika, sklo (užití na tepelně zpracované materiály). Kotouč karbidový 8803862 (má tloušťku brusné vrstvy cca 2,5 mm) se používá pro broušení spár a jednoduché řezy ve stěrkové hmotě, lepidle, betonu, kamenu.
Je svěrka celokovová? A je dostatečně pevná na stažení dřevěných hranolů?
Svěrka je celokovová - mimo obou ochranných platových krytek a bukové ručky. Výrobek se používá ve stavebnictví, truhlářských dílnách a montážních provozech k okamžitému přichycení dvou předmětů. Pokud nebude na spoj nadlimitně působit extrémní síla k roztažení ramen svěrky, lze ji použít k pevné fixaci, než dojde ke spojení trvalému.
Dobrý den, jak se dají na tento šroubovák nasadit jednotlivé bity?
Dřík šroubováku je dvojfunkční, buď používáte teleskopický magnet na zapadnuté bity a vruty, nebo sundáte černý držák hrotů s nasazenými hroty, dřík vytáhnete z rukojeti a zasunete obráceně. Pak lze zpět nasadit držák hrotů, nastrčit patřičný hrot a šroubovák užít k utahování a povolování vrutů.
Je možné nějak zkalibrovat metr laserový digitální, 0,05-40m (8820042)?
Ano, přístroj má automatickou kalibraci - viz strana 6 v návodě: Přesnost měření = ± od 1,5 mm do 10 m. Nepřesnost měření vzroste o ± 0,25 mm v rozsahu měřené vzdálenosti 10-25 m. Při vzdálenosti nad 25 m vzroste nepřesnost o dalších ± 0,25 mm. Intenzivní sluneční záření, čiré materiály (čistá voda a bezbarvé sklo), malá odrazivost měřené plochy či velké teplotní rozdíly mohou zhoršit přesnost měření. Při vysoké teplotě měřené plochy může být nepřesnost ± 1,5-2 mm.
Adaptér momentový 20-200 Nm je možné používat i s jakýmkoliv Gola nástavcem nebo je k tomu vhodnější klasický momentový klíč?
Na adaptér momentový se nasazuje ráčna, není důvod nasazovat momentový klíč, adaptér vše ukáže na displeji. Adaptér má více funkcí, například tlačítkem T můžete nastavit na displeji zobrazení max. dosažené hodnoty (při zobrazené šipce vzhůru na displeji), dále možnost zvukového a světelného upozornění při dosažení nastaveného momentu apod.
Mohl bych použít průmyslový bezkontaktní teploměr na změření teploty osob?
Teploměry 8831302 se pro měření teploty lidí nepoužívají. Průmyslové teploměry v naší nabídce jsou zcela jiná kategorie teploměrů, než lékařské teploměry a pro lékařské účely se nehodí. Rozdíl je především v emisivitě typu užívání a v toleranci měření, také proto mají zcela jiné čipy-senzory. Průmyslové teploměry se užívají na měření teplotních rozdílů materiálů (strojů, tepelných zdrojů, úniků tepla apod.), jsou zkalibrovány na emisivitu materiálů (nikoliv lidského těla) a pracují ve velkém rozmezí teplot, takže jejich přesnost měření je v rámci tolerance akceptovatelná. Lékařské teploměry pracují s jinou tolerancí pouze v řádů stupňů (rozmezí kolem 34 až 42). na to jsou konstruované a nemůžou se zaměňovat za průmyslové teploměry, které nabízíme.
Lze použít hřebíkovačku dokončovací, pneu NF 1 pro přibíjení palubek přes drážku?
Ano, hřebíkovačku můžete použít všude tam, kde běžně používáte obyčejný hřebík zatloukaný kladivem.
Jaký je vnitřní (upevňovací) průměr stojanu plat. obj. č. 8893310A? Děkuji za odpověď.
Stojan 8893310A je určen jako náhradní díl pro frézku 8893310, např. pokud frézka upadne a stojan se poškodí. Upevňovací část není ideální kružnice, průměr je kolem 7 cm.
Co se dá dělat s pavoukem?
Gumy upínací jsou určeny např. k fixaci drobějších předmětů k sobě při manuální přepravě rudlem, nebo k zamezení volného pohybu lehčích předmětů v úložném prostoru automobilu. Pro zajištění takového předmětu je nezbytné brát v úvahu jeho hmotnost a směr možného pohybu při přepravě. K tomu je nezbytné zvolit potřebný počet upínacích gum nebo zvolit jiný zajišťovací prostředek. Pružné upínací gumy v žádném případě nesmějí být použity k zajišťování břemen na silničních vozidlech. K tomuto účelu jsou určeny pevné vázací popruhy splňující normu EN 12195-2. Gumy také nejsou určeny k trvalému přichycení předmětů ve venkovním prostředí, protože podléhají opotřebení působením povětrnostních vlivů.
Mám na kole automobilové ventilky, jde použít k dofouknutí pumpa 9615?
Ano, jde, pumpa 9615 je pro dva typy ventilků malé (na bicykly) i velké ventilky (automobilové). Hadice má koncovku pro standardní cykloventilky, které jsou na bicyklech, v příslušenství je redukce, kovový kroužek pro ventily kola aut, jehla pro míče a plast redukce pro čluny.
Jak silný plech roztřihnou nůžky 8813615, zda min. tloušku 1,3 mm a zda jsou k dispozici pro praváky i leváky?
Uvedené nůžky nejsou převodové, u těchto typů nůžek není stříhací kapacita uváděna, protože na ní má mnohem větší vliv vyvinutý stisk, který bývá značně rozdílný. Převodové nůžky na plech z řady Extol Premium mají max. stříhací kapacitu 1,2 mm pro ocel válcovanou za studena a 0,8 mm pro nerezovou ocel. U nůžek bez převodu, mezi které spadají i poptávané 8813615, je střihací kapacita vždy nižší, dle síly uživatele se přibližně předpokládá o 30%. Tento typ nůžek nemá vymezení - pravák nebo levák, ergonomickou rukojeť zvládnou obě ruce. Nůžky však stříhají rovně a doprava.
Lze tento adaptér nastavit tak, aby zaznamenal největší hodnotu? Chtěl bych adaptér použít na ověření utahovacího momentu již utažených šroubových spojů. Předem děkuji za odpověď.
Ano, tlačítkem T můžete nastavit na displeji zobrazení max. dosažené hodnoty (při zobrazené šipce vzhůru na displeji).
Na co se doporučují lepené smirkové kotouče?
Lamelové kotouče mají široké uplatnění. Standardní, korundové, lze použít na broušení plastu, dřeva, oceli a hliníku, barvy i laku. Zirkonové jsou na stejné materiály, a navíc i na broušení nerezových, žáruvzdorných či jiných speciálních ocelí, jejich svarů, úpravě hran, apod.
V jaké třídě ochrany je tento trezor klasifikován?
99030 je levný sejf, který slouží k uschování předmětů a dokladů před běžným okolím, náhodným nálezem např. zbraně před malými dětmi apod., není to trezor s certifikovanou ochranou proti ohni a zlodějům.
Jaké mají UV faktor brýle 97321, 97322, 97323?
Brýle nejsou určeny k ochraně před slunečním zářením, ale slouží prioritně k ochraně zraku před mechanickým poškozením. Brýle mají polykarbonátový zorník třídy F, který má vysokou odolnost proti nárazu a má zvýšenou odolnost proti poškrábání. Polykarbonáty částečně tlumí UV záření, ovšem faktor ochrany se u nich neuvádí.
Prosím o vysvětlení, jakou funkci má váleček u držáku hrotů do vrtačky.
Držák má úchytný váleček, který se protáčí, takže jej lze přidržet prsty pro lepší stabilitu práce. Váleček také může přidržovat vrut. Délka držáku je 80 mm, úchytný váleček lze vysunout až na celk. délku nástroje 122 mm.
Mám dotaz na změnu kódu na kombinačním zámku s trojmístným kódem 78112.
Kód nastavený ve výrobě pro otevření zámku je 0 - 0 - 0. Změna číselné kombinace (kódu): Nastavte na číselníku zámku kombinaci 0 - 0 - 0. Otočte očkem zámku ven o 90 st. tak, aby výstupek na spodní části očka zapadl do výřezu těla zámku. Zatlačte očko zámku směrem dovnitř těla zámku a nastavte novou číselnou kombinaci. Uvolněte očko zámku. Tímto je nastavena nová kombinace zámku.
Mám několik let zámek 78112, dlouho jsem ho nepoužívala a teď mi ale nejde zamknout. Kde je chyba?
Zámek nejde zavřít, protože nemáte zadaný správný kód, který jste původně nastavila. Očko zámku můžete zasunout do těla zámku pouze při navolení správné kombinace.
Koupil jsem si hoblík na sádrokarton extol premium, ale nechápu funkci dvou břitů na hoblíku. Při zkoušení mi to nějak nejde, asi je v tom fígl. Můžete mi, prosim, poradit? Děkuji.
Hoblík na sádrokarton 8847150 je ideální pomocník pro rychlé a správné zkosení hran sádrokartonových desek, díky kterému budou spoje kvalitnější a pevnější. Přední břit 15° s nastavitelnou hloubkou, slouží k šikmému řezu celé tloušťky okraje sádrokartonové desky. 15° břit má nastavitelnou hloubku podle tloušťky sádrokartónu na 9,5 mm, 12,5 mm, 15 mm a více jak 15 mm. Zadní břit 45° je určen pro sražení části hrany sádrokartonové desky. Nastavte pozici břitu v závislosti na tloušťce sádrokartonové desky. Hoblík se přiloží ze strany k hraně sádrokartonu a táhne se směrem vpřed.
Dobrý den, zakoupil jsem křížový laser Extol Premium 1H1V (8823306) a chtěl bych se zeptat, zda je v pořádku, že při zablokovaném kyvadle paprsky problikávají. Při nivelaci to chápu, že oznamuje, že je mimo rozsah, ale při zablokované kyvadle k tomu nevidím důvod. Je to chyba kusu nebo vlastnost výrobku? Předem děkuji za odpověď.
Nejedná se o chybu, ale o funkci, která byla přidána do novějších modelů. Uživatel je tímto pravidelným přerušováním paprsku upozorněn na aretaci kyvadla. Nemůže tak omylem počítat s tím, že je paprsek ve správně svislé a vodorovné poloze.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je produkt pravoúhlý nástavec na vrtačku EXTOL PREMIUM č. 8898012 vhodný i na časté vrtání do ocelových profilů o tloušťce 8 mm, a jakou snese zátěž - vydrží dlouhodobý provoz?
Pravoúhlý nástavec je určený pro příležitosné práce v hůře přístupných místech jako například uvnitř skříněk a v rozích různých protorů. Je zařazen ve střední master třídě, tedy pro běžné domácí práce a činnosti v dílnách. Přestože je celokovový, určitě není určen pro těžká nasazení, se kterými by měla problém i samotná vrtačka. Nástroj není určený pro každodenní profesionální provoz živnostníků nebo pro extrémní zátěž v továrním provozu, a proto nemá definované opotřebení. Max. otáčky jsou 4000 /min., kapacita sklíčidla 0,8 - 10 mm, závit sklíčidla 3/8" - 24 UNF.
Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze k AKU šroubováku obj. číslo: 8791110 namontovat akumulátor, který má 4000 mAH popřípadě vyšší kapacity?
K aku šroubováku 8791110 můžete připojit baterii s vyšší kapacitou, ovšem v nabídce značky Extol je jen 3000 mAh v řadě Extol Premium - číslo produktu je 8891220B. Nabíječku k této baterii můžete použít z příslušenství aku šroubováku č. 8791110 Jediná věc, kterou je potřeba udělat, odšroubovat kovový háček z boku rukojeti.
V návodu uvádíte použití powerbanky na olověné baterie 12 V. Lze též použít na baterii AMG?
Pro nastartování vozu lze produkt č. 8897321 použít na všechny běžné 12V baterie u aut na benzín nebo diesel s obsahem válců do 4000 ccm. Jde hlavně o proud do obvodu, nikoliv o typ baterie.
Prosím o účel, použití a rozměr magnetu - výrobek č. 543.
Nástroj se užívá k uchopení a vyzvednutí drobného kovového předmětu z úzkého a obtížně přístupného prostoru, například šroubek za skříňkou. Magnetická část má rozměry: prům.13 mm, výška 7 mm, max. svislé zatížení 2,5 kg. Výrobek je určen pro domácnost a běžnou práci kutilů.
Jsou tyto nůžky pro práváky, jak je uvedeno v názvu?
Nůžky jsou určeny pro stříhání, jak je uvedeno v názvu, tedy pro stříhání rovně a doprava. Směr střihu je dán tvarem čelisti. Obecně je obtížnější pro pravou ruku stříhat doprava, stejně jako pro levou rukou stříhat doleva, Ovšem důležitější je tvar čelistí, který dovolí vhodný směr vykrojení.
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na programovatelný termostatický regulátor na radiátor - 43830. Jaké ma uchycení na ventil?
Hlavice má matici M30 × 1,5 mm. Hlavici lze nainstalovat na většinu radiátorů bez nutnosti přidání dalších instalačních mezičlánků, a pokud je to nutné, tak součástí dodávky jsou adaptéry pro běžné typy radiátorů. Výrobek obsahuje adaptéry Danfoss RA, RAV, RAVL.
Můžete mi prosím napsat, jaký je optimální rozsah otáček, který mám nastavit na vrtačce, pro použití a tím i kvalitní nabroušení nože či nůžek?
Přesné optimální otáčky nelze jednoznačně stanovit, vzhledem k rozdílné tvrdosti broušených předmětů. Obecně se doporučuje neužívat otáčky vyšší než 1000/min. Při vyšších otáčkách může dojít k většímu úběru materiálu, než je požadováno, a navíc je ostří nepřiměřeně zahříváno, což má vliv na strukturu a kvalitu kovu vrtáku. Použitím nižších otáček 500 až 1000/min broušení déle trvá, ale břit lze nabrousit kvalitněji.
Jsou vhodné EXTOL CRAFT kleště děrovací-drukovací sada se 100ks oček č. 10260 pro děrování kožených případně polyuretanových pásků, nebo jen jako děrovací kleště pro druky?
Kleště jsou určené pro gumu, papír a kůži. Kůže je měkká, kožené pásky lze děrovat. U polyuretanu - záleží jaký druh, jsou různé typy a tloušťky - toto nelze predikovat. Kleště jsou určeny pro běžné domácí činnosti (zařazení v hobby třídě), u nástroje se nepočítá s profesionálním denním užitím nebo extrémní zátěží.
Vaše otázka nebo sdělení: Dobrý den, jaký je rozměr kolečka a materiál? Zvládne i slinutou dlažbu 7 mm? Děkuji.
Řezací kolečko 22x6x2 mm je ze slinutého karbidu, určené pro max. rozměry řez. materiálu: 600 mm, max. tloušťka řezaného materiálu 5-14 mm, kluzné uložení je opatřeno ložisky. Řezačka je určena pro občasnou domácí práci s běžnou keramickou dlažbou s glazurou. Slinutá dlažba je sice tvrdší, ale běžně se řeže stejně jako obyčejná keramická dlažba těmito řezačkami, stačí naříznout povrch a zlomit. Tedy i touto řezačkou lze dělit slinutou dlažbu. Vyjímkou může být zvlněný povrch, který by nešel celý rovnoměrně naříznout, ovšem to už je dotaz pro výrobce daného typu dlažby.
Jaký je rozdíl v typu práce mezi 108952 a 8703042?
Rozměry jsou stejné, ale technologie a provedení drobně rozdílné. Diamantové kotouče 8703042 z profesionální řady Extol Industrial mají širokou vrstvu diamantů pro velice rychlý řez a užívají se v denním provozu továren, kde nechtějí řešit častou výměnu kotouče. Kotouče 108952 mají vynikající kvalitu pro časté užití v dílnách, mimořádně dlouhou životnost oproti jiným kotoučům střední třídy, a přestože nejsou tak dobré jako 8703042, jejich skvělá cena je při výběru mnohdy upřednostní.
Mám úhlovou brusku Extol a chtěl bych poradit, jaký nástroj pro ni od vás mám vybrat, jestliže chci odstranit vápenný nátěr ze žulového kamene, a s co nejmenším úbytkem samotné žuly?
Předpokládáme, že se nejedná o broušenou žulu - u té se smývá vápenný nátěr pomocí vody a hubky. U nebroušené žuly se většinou využívá drátěných hrnkových kartáčů např. 17002 nebo 17003 z řady Extol Craft. Také se často žula namáčí a po asi čtvrt hodině se vápno odstraňuje použitím tlakového čističe. Případné finální práce měkčích struktur materiálů lze provádět okružními leštícími krtáči s nylonovými štětinami např. 17060, které se upnou do vrtačky.
Mám úhlovou brusku Extol a chtěl bych poradit, jaký nástroj pro ni od vás mám vybrat, jestliže chci odstranit vápenný nátěr ze žulového kamene, a s co nejmenším úbytkem samotné žuly?
Předpokládáme, že se nejedná o broušenou žulu - u té se smývá vápenný nátěr pomocí vody a hubky. U nebroušené žuly se většinou využívá drátěných hrnkových kartáčů např. 17002 nebo 17003 z řady Extol Craft. Také se často žula namáčí a po asi čtvrt hodině se vápno odstraňuje použitím tlakového čističe. Případné finální práce měkčích struktur materiálů lze provádět okružními leštícími krtáči s nylonovými štětinami např. 17060, které se upnou do vrtačky.
Dobrý den, dostal jsem nůž zavírací, nerez, 205/115 mm, obj. číslo 8855120. Vůbec nemohu přijít na způsob, jak mám nůž zavřít, co mám kde stisknout.
V rovině ostří je na rukojeti pojistka - plíšek se zoubky - který je potřeba stlačit směrem dolů, je-li nůž v horizontální poloze. Obrazové znázornění je k dispozici v galerii obrázků.
Jak funguje vysunutí pružiny? Nejde mi vysunout.
Zkontrolujte, zda nemáte uzamčeno otáčení pružiny. Protahovacím perem lze otáčet buď manuálně pomocí kliky nebo pomocí aku vrtačky. V přední části je pak možnost uzamknutí/odemknutí otáčení pružiny. Obrazové znázornění je k dispozici v galerii obrázků.
Mám 850 W, 125 mm úhlovou brusku a zájem o rychloupínací matici. Jaká z nabídky Extol je vhodná pro moji brusku?
Matice Extol Industrial 8798050 je pro brusky 115-230mm, výrobek je pro běžné užití na stavbách v továrnách a výrobních provozech. Matice Extol Premium 8898050 je pro brusky 115-125mm do 1000W, výrobek je pro dílenské práce a domácí využití. Oba typy jsou vhodné pro Vaši brusku. Rozdíl mezi oběma typy je v konstrukci a provedení. 8798050 je dražší a nachází uplatnění v náročné profesionální sféře, 8898050 je levnější s určením pro méně časté zatížení na stavbě nebo nárazovou víkendovou činnost.
Dobrý den, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi sponkovací pistolí kód: 9175 a 8851100, kromě sponek, které do toho patří? Je rozdíl v materiálu těchto pistolí? Děkuji předem.
Obě sponkovací pistole využívají stejné typy sponek (0,7 mm tloušťka drátu, 11,3 mm šířka spony). 9175 je spolehlivý výrobek pro domácí kutily určený k občasné práci - a přitom za rozumnou cenu. 8851100 je vyráběná v továrně, která se specializuje na produkty s vyšší životností. Provedení i materiál nástroje je odolnější vůči běžnému opotřebení, proto je zařazen v dílenské Master třídě.
Jaké je rozlišení nasnímaného obrazu, je zde nějaké univerzální ostření? Jesti ano, od jaké po jakou vzdálenost - prosím o info v tomto směru. Kameru bych chtěl používat k inspekci motorů, převodovek, diferenciálů apod, je tento výrobek k těmto účelům dostatečně vhodný?
Je to, jak píšete, univerzální. V praxi to znamená, že když např. sledujete text s velikostí písmen 1,9 mm, tak je čitelný od 1 cm do max. 14 cm. Rozlišení je 640 x 480 px.
Pero se automaticky nevysunuje, můžete mi prosím poradit a napsat postup?
Pero se automaticky při otáčení nevysunuje, ani nezatahuje, pouze se otáčí. Toto levné provedení funkci vysunutí nemá. Vytahování/ zasouvání pera je potřeba provádět ručně. Protahovacím perem lze otáčet buď manuálně pomocí kliky nebo pomocí aku vrtačky. V přední části je pak možnost uzamknutí/odemknutí otáčení pružiny. Pracovní postup: 1) povolíte/odemknete uzávěr pera a manuálně vytáhnete potřebnou délku, poté utáhnete/zamknete uzávěr pera a pero nasunete do odpadu. 2) otáčíte perem kolem osy pomocí vrtačky nebo kliky za současného manuálního pohybu uzamčeného pera vpřed/dovnitř odpadu (popř. opakovaným pohybem vpřed a vzad) - tím dojde k pročištění dané části odpadu. 3) poté pokračujete v opakování bodů 1) a 2) dokud nedojde k protažení a pročištění celé délky odpadu.
Jaké spony mohu používat u pistole sponkovací 9175 Extol Craft?
Můžete používat spony, které jsou v nabídce značky Extol pod označením: 8852501 - 6mm, 11,3x0,52x0,70mm 8852502 - 8mm, 11,3x0,52x0,70mm 8852503 - 10mm,11,3 x0,52x0,70mm 8852504 - 12mm, 11,3x0,52x0,70mm 8852505 - 14mm, 11,3x0,52x0,70mm
V jaké pozici se doporučuje skladovat tuto pilu, když s ní několik dní nepracuji, a je plná oleje? Vím že při špatně zvolené poloze olej odkapává z pil všech značek.
Servisy doporučují odkládat pilu tak, aby byla lišta s řetězem nahoře. V této pozici se pak olej přes čerpadlo nedostane.
Jakou dovolujete teplotu užívání a co když budu vrtačku požívat v mínusových teplotách?
Doporučená teplota okolí během užívání je od 10 do 40° C. Akumulátor se nesmí nevystavit teplotám vyšším než 50° C. Pokud nářadí krátce použijete při 0° C a méně, bude fungovat, ovšem sníží se kapacita baterie, a ve chvíli nečinnosti a následném promrznutí může dojít k jejímu poškození. Z tohoto důvodu nedovolují skladovat výrobek s baterií při nulové nebo mínusové teplotě výrobci žádné značky.
Proč je nutné užívat rukojeť, jak se píše v návodu?
U silnějších vrtaček musí být podle normy EN 62841-2-1 užívaná přídavná rukojeť umožňující lépe odolávat účinkům torzní síly.
Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu použít k 2 kg PB bombě hořák nahřívací 8848110 a hadici plynovou 8848120? Jakou bych k tomu potřeboval redukci?
Hořák 8848110 se používá pro tlakovou LPG láhev 10 kg a 30 kg. Hořák připojíte prostřednictvím hadice přes regulátor tlaku. Regulátor, který se našroubuje na PB bombu, je na trhu běžně k dispozici v různém provedení od mnoha výrobců - např: Meva 4498 ( U4498 ) 2 kg láhev má nejen jiný závit, ale také příliš malý průtok pro užívání propan-butanových nahřívacích hořáků, a proto se nedá použít.
Nýtovací pistole 8794550 neobsahuje „hlavice“ nebo nýtovací šrouby na ostatní průměry nýtů 3,2 mm a 4,0 mm? Na všechny průměry se používá ten na nýty 4,8 mm?
Nýtovací pistole 8794550 obsahuje 3 nástavce pro nýty 3,2 - 4,0 - 4,8 mm dle strany č. 8 v návodu. Dva nástavce jsou našroubované na těle - viz str. 7 popisný bod 3. (na těle pistole z druhé strany vzadu). Průměry jsou uvedeny na hlavici.
Jaké se dají použít plynové kartuše na hořák 8848107?
Hořák 8848107 je určen pro propan-butanové kartuše s EU závitem 7/16''. Použít se dají například tyto kartuše: Castolin 1450 Rothenberger Multigas 300 Express 555, propan butan 340 g MEVA KP02006 230 g MEVA KP02007 460 g
Jaké kabelové spony pasují do sponkovací pistole 4funkční 8851112?
V nabídce značky jsou spony oblé číslo 8852305. Délka: 14 mm Šířka: 7,55 mm Tloušťka: 0,52 x 1,2 mm.
Jaké kabelové spony pasují do sponkovací pistole 4funkční 8851112?
V nabídce značky jsou spony oblé číslo 8852305. Délka: 14 mm Šířka: 7,55 mm Tloušťka: 0,52 x 1,2 mm.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nabízené samostatné či sady frézek (ohraničující apod.) se stopkou 8 mm, jsou určeny i pro frézování nábytkových laminátových desek? A co se tak používá nejčastěji, případně i na tvrdé dřevo? Může je využívat i živnostník?
Frézy z řady Extol Premium jsou určeny pro obrábění dřeva, a to i tvrdého (dubového), plastu a lisovaných desek. Nepoužívají se pro lamino. Pro běžné i tvrdé materiály se nejčastěji používají 8802103 na hrany, nebo D6,3 - 8802111 pro otvory. Nutno počítat s tím, že pokud frézy použijete při práci na laminátové desce, tak se dříve otupí, než užíváním i na velmi tvrdé dřevo. Provedení standardního lamina má tvrdý povrch a uvnitř recyklát s pryskyřící, což je celkově velmi odolná kombinace i pro karbidové plátky. Pokud by nenáročnou práci kutila v dílně na laminu fréza zvládla, máte-li nábytkářství a ohraničujete-li lamino pravidelně, je na zvážení, zda neinvestovat do více jak desetkrát dražších typů určených pro profesionální práce (CMT apod.).
Je prosím součástí výrobku plynová nádoba a pokud ne, jaké k tomu pasují?
Výrobek je dodáván bez plynové kartuše, náhradní kartuše nabízejí distributoři plynů, případně obchody, které prodávají hořáky, turistické potřeby, výrobky na plyn apod. Uvedený typ hořáku 8848105 používá propichovací plynové kartuše (bez závitu), které jsou v ČR velice rozšířené, protože je používají kempingové spotřebiče a náplně se dají sehnat ve většině obchodů s tábornickými potřebami. Kartuše 190 g, které pasují, nabízí například Meva - Typ: KP02001
Dobrý den, je tento utahovák vhodný i pro utahování/povolování šroubů na kola osobního auta? Má případně nějaké přepínání utahovacího momentu?
Utahováky s kroutícím momentem 180 Nm, mezi které patří 8891810, se používají při dotahování a povolování šroubů u osobních aut. Když jsme to zkoušeli na Škodovce, zvládl utahovák povolení na horní hranici svých schopností. Dotažení není žádný problém. Přepínání velikosti utahovacího momentu utahovák nemá, pouze přepínání směru. Rychlost se ovládá pomocí spouště.
Kladivo vrtací Extol Premium PHD 6 SP MG, mnoho let bezproblémové, jsem půjčil sousedovi, a nyní ze sklíčidla nejde vyjmout vrták. Je normálně pohyblivý, ale stažení sklíčidla ho neuvolní. Co se s tím dá dělat?
Přes e-mail se nedá posoudit příčina potíží, to by dokázal až technik v servisu. Může se stát, že vlivem úderů došlo u vrtáku k deformaci, která brání vrták vyjmout. Z důvodu promazání vnitřních součástí hlavy, a aby sekáče a vrtáky lehce klouzaly a nedocházelo k přehřívání, se vrtáky a sekáče mažou vazelínou (v místě usazení). I to je možnou příčinou Vašich těžkostí s vyjmutím vrtáku - v tom případě většinou pomůže, promazat vnitřní ústrojí hlavy olejem ve spreji (aby se úchyty pohybovaly a uvolnily vrták) a po vyjmutí vrtáku namazat vrták, se kterým budete pracovat (v části SDS úchytu) vazelínou. Pokud budou obtíže přetrvávat, doporučujeme se obrátit na nejbližší servis, který provede opravu, případně kladivo poslat do Autorizovaného servisu značky Extol. Adresa: BAND SERVIS CZ s.r.o. Těšínská 234/120, Ostrava - Radvanice, 71600 tel. 596 232 390
Mám dotaz, jestli je možné vypnout LED osvětlení úplně u produktu 8831315? Potřebuji kameru připojit, a aby nesíitila. V popisu jsem četl jen o regulaci osvětlení, ale nevím zda je možné regulovat až na 0.
Ovládacím kolečkem se plynule mění intenzita osvětlení až do zhasnutí.
Chci si zakoupit adaptér na nýtovací matice do M10, ale nikdo mi není schopen doporučit vrtačku (nejraději aku) k použití pro tento adaptér. Lze doporučit 8791151 nebo něco jiného?
Ano, můžete použít 8791151 s nastaveným utahovacím momentem dle návodu nástavce. Z nabídky Extol se také doporučují jakákoliv 18 V nebo 20 V aku, doporučené otáčky pro nástavec na nýty 240 min. mají všechny. U nástavců na nýtovací matice se doporučuje na aku nepřekračovat doporučené otáčky a nikdy nepoužívat příklep.
Zakoupil jsem vrtací kladivo PHD 6 SP MG a mám dotaz, jaké mazadla používat na upínací hlavu, a jaké do převodovky. Předpokládám, že mazadlo vložené do balení je na upínací hlavu. Děkuji za odpověď.
Mazivo se používá jak na převody tak i na upínací hlavu. Převody je nutno pravidelně kontrolovat a mazat vrchním otvorem. Z důvodu promazání vnitřních součástí hlavy, a také aby sekáče a vrtáky lehce klouzaly a nedocházelo k přehřívání, se vrtáky a sekáče mažou (v místě usazení). Mazadlo (vazelínu) po vypotřebování seženete bez potíží, jedná se o plastické mazivo střední konzistence.
Koupil jsem v bazaru kladivo 401232 a chtěl bych se zeptat, jaký mazací tuk použít na převodovku a hlavu vrtacího kladiva? A jak ho použít?
Mazadlo (vazelínu) seženete bez potíží, jedná se o plastické mazivo střední konzistence. Mazivo se používá jak na převody, tak i na upínací hlavu. Převody je nutno pravidelně kontrolovat a mazat vrchním otvorem. Dává se cca 1-2 polévkové lžíce, až už vazelína není vidět. Z důvodu promazání vnitřních součástí hlavy a aby sekáče a vrtáky lehce klouzaly a nedocházelo k přehřívání, se vrtáky a sekáče lehce mažou (v místě usazení).
K čemu slouží přepínač na boku sponkovačky? Jakým způsobem a jaké střelivo do ní můžu dát?
Boční přepínač má dvě polohy. Horní poloha: silné spony (10,6 x 1,2 mm) a oblé spony (7,5 x 1,2 mm). Dolní poloha: slabší spony (11,3 x 0,7 mm) a hřebíky (0,52 x 1,2 mm). Doplňování spon a hřebíků: Sponkovačku otočíte a náhradní spony a hřebíky se doplňují do otevřeného otvoru zásobníku. Hřebíky se do nástroje dávají hlavičkou dolů a přiloží se ke stěně. Hřebíky se používají typ s hlavičkou o tloušťce 1,2 mm a délce 10-15 mm, buď Extol 8852403, 8852404, 8852405 nebo jiná značka Esco, KWB, Novus, Rocafix, Stanley apod. Klasické spony dle vyobrazení na obalu délky 6 až 14 mm. Buď 10,6 x 0,52 x 1,2 mm-z nabídky značky Extol to jsou 8852201 až 05 nebo 11,3 x 0,52 x 0,7 mm - z nabídky značky Extol to jsou 8852501 až 05.
Pro jaké je to baterie a co měří tento tester?
Dobrý den, tester 8897310 je určen na všechny typy 12V autobaterií, měří hodnotu napětí baterie a stav alternátoru. Podrobnosti lze najít v návodu viz odkaz: http://www.extol.cz/media/manuals/8897310.pdf
Má nabíječka ochranu proti přepólování?
Autonabíječka má integrovanou ochranu proti jiskření, zkratu a přepólování.
Dobrý den, jaká je maximální míra v pase pro jeho použití?
Dobrý den, pás je určen pro max. obvod pasu 120 cm.
Dobrý den, je nabíječka EXTOL PREMIUM 8897300 vhodná pro nabíjení AGM baterie pro vozidlo se systémem start/stop? Děkuji za odpověď.
Ano, nabíječka je vhodná pro všechny typy autobaterií, i pro ty, které jsou ve vozidlech se start/stop systémem.
Dobrý den, mám dotaz, zda nabíječka EXTOL PREMIUM INTELLIGENT BATTERY CHARGER BC 4 a 8897300 umí nabíjet také akumulátory typu EFB, což je v podstatě vylepšený klasický akumulátor, který používají některé nejmenované automobilky pro START STOP systém včetně rekuperace brzdami.
Ano, tyto chytré nabíječky jsou určeny pro všechny typy olověných kyselinových baterií.

Podpora k produktům

Produkt Řada Obj. číslo
Leštička orbitální, 600W PREMIUM PREMIUM 8892510

Ke stažení

8892510.pdf
Manuál
8892510.pdf
Verze: 09.07.2019
Stáhnout
8892510.pdf
Technický výkres
8892510.pdf
Verze: 03.04.2017
Stáhnout

Nejčastější dotazy

Objednat servis
Leštička, 1400W INDUSTRIAL INDUSTRIAL 8792500

Ke stažení

8792500.pdf
Manuál
8792500.pdf
Verze: 25.11.2021
Stáhnout
8792500.pdf
Technický výkres
8792500.pdf
Verze: 03.07.2018
Stáhnout
Objednat servis
Bruska stolní dvoukotoučová, 350W CRAFT CRAFT 410130

Ke stažení

410130.pdf
Manuál
410130.pdf
Verze: 25.03.2020
Stáhnout
410130.pdf
Technický výkres
410130.pdf
Verze: 03.04.2017
Stáhnout

Nejčastější dotazy

Objednat servis
Bruska stolní s pomaloběžným kotoučem,… CRAFT CRAFT 410133

Ke stažení

410133.pdf
Manuál
410133.pdf
Verze: 25.03.2020
Stáhnout
410133.pdf
Technický výkres
410133.pdf
Verze: 03.04.2017
Stáhnout

Nejčastější dotazy

Objednat servis
Bruska stolní dvoukotoučová, 350W PREMIUM PREMIUM 8892110

Ke stažení

8892110.pdf
Manuál
8892110.pdf
Verze: 23.03.2022
Stáhnout
8892110.pdf
Technický výkres
8892110.pdf
Verze: 24.11.2011
Stáhnout

Nejčastější dotazy

Objednat servis
Bruska stolní dvoukotoučová, 520W PREMIUM PREMIUM 8892120

Ke stažení

8892120.pdf
Manuál
8892120.pdf
Verze: 23.03.2022
Stáhnout
8892120.pdf
Technický výkres
8892120.pdf
Verze: 03.04.2017
Stáhnout

Nejčastější dotazy

Objednat servis
Bruska stolní dvoukotoučová, 150W CRAFT CRAFT 410120

Ke stažení

410120.pdf
Manuál
410120.pdf
Verze: 25.03.2020
Stáhnout
410120.pdf
Technický výkres
410120.pdf
Verze: 03.04.2017
Stáhnout
Objednat servis
Bruska stolní dvoukotoučová s přímou… CRAFT CRAFT 410112

Ke stažení

410112.pdf
Manuál
410112.pdf
Verze: 02.10.2015
Stáhnout
410112.pdf
Technický výkres
410112.pdf
Verze: 23.12.2014
Stáhnout
Objednat servis
1 .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ..