Novinky pro jarní zahradu
Zpět

Novinky pro jarní zahradu

Po krátké, téměř neexistující zimě se znovu blíží doba, kdy se všichni vrhnou do svých zahrádek. Hodit se k tomu můžou dvě novinky – poctivé zahradní nářadí a nové typy strun do sekačky.

Zahradní nářadí Extol Premium, zařazené do sortimentu jednotlivě, je vyrobeno z dobrého materiálu s poctivými svary. Kovové tělo je zasazeno do příjemně a ergonomicky tvarované rukojeti z polypropylenu s měkčenou pryžovou úchopovou částí.

Také nové zahradní struny Extol Premium ve třech různých profilech a všech běžných průměrech mají uvnitř sebe kvalitu. Německý materiál PA66 je nejkvalitnější používaný v tomto segmentu, jádro uvnitř struny pak obsahuje speciálními přísadami, které strunu dále zpevňují.

V nabídce najdete 5 různých průměrů. Zpravidla platí, že čím výkonnější stroj máte, tím silnější strunu budete potřebovat. Řiďte se parametry svého stroje a dodržujte průměr uváděný výrobcem. Zejména není vhodné používat strunu silnější, než doporučuje výrobce – stroj pak není schopen dát struně dostatečnou rychlost, díky čemuž se snižuje účinnost sekání a zároveň zvyšuje riziko poškození motoru.

Podle typu svého trávníku si zvolíte také nejvhodnější profil struny. Struna s kruhovým profilem je nejméně agresivní, je proto vhodná pro úpravu běžně vzrostlého trávníku ohraničeného například plastovými obrubníky, vůči kterým je šetrnější. Tato struna se zároveň nejméně opotřebovává. Chcete-li dosáhnout dokonale rovného zastřihnutí, zvolte strunu s hvězdicovým profilem, který má díky svým ostrým hranám nejčistší řez. Pokud se chystáte sekat vzrostlou trávu se silnějšími rostlinami, sáhněte po struně s čtvercovým profilem.

Ať Vás jarní probouzení zahrady baví! :)