Aku nářadí

PROFI EXTOL INDUSTRIAL:
Nástroje v provedení určeném k náročným nebo častým činnostem řemeslníků:
+ celokovová sklíčidla s aretací pro snadnou výměnu nástrojů
+ kvalitní Li-ion baterie s vyšší kapacitou
+ vylepšené silné motory pro snadnější práci
+ přesná uložení hlavy snižující házení a prodlužující životnost
+ špičkové celokovové převodovky s dlouhou výdrží
+ nabíječky určené pro rychlé nabíjení baterií
+ jako přidanou hodnotu mají nástroje led osvětlení a jsou v pevném kufru
ŘEMESLO EXTOL PREMIUM:
Řemeslnická řada Extol Premium nabízí silné vrtací šroubováky, které díky svým parametrům naplní většinu nároků kladených na profesionální nářadí. Jsou vybaveny dvourychlostní planetovou převodovkou s bezpečnostní spojkou, kvalitním nízkonapěťovým motorem s permanentním magnetem a Li-ion vysoce kapacitní baterií.
+ Spolehlivé rychloupínací sklíčidlo se zámkem Click-Lock, rychlonabíječka a další nadstandardní prvky dávají těmto šroubovákům vysokou užitnou hodnotu s vynikajícím poměrem ceny a výkonu.
HOBBY EXTOL CRAFT:
Jednoúčelové a vrtací aku šroubováky Extol Craft představují výbornou náhradu ručních šroubováků a vrtaček do Vaší dílny či domácnosti. Ačkoli se svými parametry pohybují zhruba na polovině výkonu modelů Extol Premium a jsou tedy určené pro kratší, méně náročné práce, vyznačují se poctivou konstrukcí a představují špičku hobby nářadí na současném trhu. Pokud nespěcháte a máte své nářadí rádi, bude Vám dlouho a dobře sloužit.
+ U této kategorie oceníte nejen nízkou cenu, ale také ergonomický design a „bonusy“ v podobě kufříků a doplňkového příslušenství.

Jaký je rozdíl mezi 18V a 20V Li-ion aku nářadím?
Žádný. Je to jen změna označení.

Všechny 18V (20V) akumulátory (do 2000mAh) jsou tvořeny 5 články. Každý nabitý článek má napětí zhruba 3,6V při zatížení a 4V bez zátěže. Z toho vyplývá, že nabitý 18V (20V) akumulátor bude mít 18V při zatížení a 20V bez zátěže. Dříve se v EU uvádělo napětí akumulátoru při zatížení, což je 18V, ale nyní je možné používat také 20V, na které přechází většina výrobců. Stejné to je i u ostatních typů akumulátorů 10,8V/12V a 14,4/16V nebo 16,6V, kdy jsou tyto akumulátory technicky totožné a liší se jen v označení.